PANI GRAFIK

LOGO

Oczywiście, że nie, od tego jestem ja. Jeśli jednak masz swoją wizję, bardzo chętnie o niej porozmawiam, dlatego, że sam najlepiej znasz specyfikę swojej działalności. Pamiętaj jednak, że logo nie może mieć zbyt skomplikowanej formy (powinno być czytelne po pomniejszeniu go do 1 cm).

Najpierw omówimy funkcję, jaką ma spełniać Twoje logo i wtedy dobierzemy kolorystykę, która będzie najbardziej pasowała do Twojej działalności.

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to zbiór charakterystycznych cech, dzięki którym firma zyskuje rozpoznawalność. To zarówno kolory, fonty, jak i elementy graficzne, które budują tożsamość marki.

To przede wszystkim nazwa, element graficzny, logo, ale także kolorystyka i typografia właściwa dla branży. W skład identyfikacji wizualnej wchodzą materiały do druku, czyli np. wizytówka, papier firmowy, teczka, notesy, wzory ulotek, czy nawet wizualizacja stoisk. Ale również sposób wizualnej komunikacji w mediach społecznościowych, czy projekt strony internetowej.

Strona internetowa

Na początek wyjaśnijmy, co kryje się pod tajemniczymi sformułowaniami jak hosting, czy domena, bo to będą Twoje pierwsze kroki na drodze do własnej strony internetowej.

Domena
To nic innego, jak adres, którym się będziesz posługiwał. Możesz wybrać różne rozszerzenia, w zależności od potrzeb (.pl, .com, .edu etc.)

Hosting
To miejsce na serwerze, które kupujesz od swojego usługodawcy. Na nim będzie zainstalowana Twoja strona internetowa.

Jak znaleźć odpowiedniego usługodawcę? Przejrzyj oferty najpopularniejszych firm, które oferują domeny i hostingi – najlepiej, jeśli obie rzeczy kupisz w jednym miejscu.

Domena
Sprawdź, ile będziesz musiał zapłacić za pierwszy rok domeny, sprawdź również koniecznie cenę za kolejne lata opłacania swojego adresu internetowego.

Hosting
Podobnie z hostingiem – określ, jaka pojemność będzie dla Ciebie odpowiednia – jeśli strona będzie mała, możesz kupić najmniejszy pakiet, jeśli zaś będziesz wgrywać dużo zdjęć czy filmów, dopasuj pakiety GB, jakie będą dla Ciebie najodpowiedniejsze. Zarówno domenę i hosting będziesz musiał opłacać co rok.

Ze swojej strony mogę polecić www.lh.pl, ale zanim się zdecydujesz, sprawdź konkurencyjne firmy, bo nie biorę odpowiedzialności za Twój wybór.

Możesz wejść na dowolnego sprzedawcę domen i wpisać żądany przez siebie adres.

Sprawdzisz to np. na lh.pl